Únor 2012

Projekt: Pojďme zhubnout - MENU

28. února 2012 v 12:52 | simonka

Milé hubňulky,

každé ráno zavítejte na můj blog - objevíte zde denní jídelníček a cvičení, které by jste měli za den splnit. Článek přednastavím večer a brzy ráno tu už bude. Postupně budu přidávat další a další rubriky, podle nápadů a též články do sekce Nech se inspirovat! - aby se nám lépe hublo.
Po každém týdnu (dohodneme se na sobotě nebo neděli) se sejdeme na skype a sepíšeme naše zhřešení (pokud nějaká bylaSmějící se), co nám nevyhovuje, co ano, jak se cítíte, apod.. Nebojte se nic říct! Jedeme v tom společně. Všechny vaše nápady/triky uvítám!
Přeji mnoho štěstí - v pondělí začínáme!

PS: kdo si ještě nepřečetl e-mail, tak šup tam, a obratem mi zašlete vaše skype jméno nebo si mě uložte. Budu s vámi chtít ještě před začátkem chatovat, zda všechno vyhovuje, atd, atd..


Hory 2012

27. února 2012 v 18:59 | simonka |  diary
Ahoj (dnes již podruhé),

tak jsem zpět z Herlíkovic a co Vám budu povídat, no. Počasí úžasné-celou dobu svítilo sluníčko, asi kolem 2 hodiny se trošku zatáhlo a začalo pomalu mrznout, tak jsme to okolo 3 zabalili a jeli domů. Žádné fronty. Prostě paráda. Sjedeš, vyjedeš, sjedeš,.. a takhle pořád dokola, žádné únavné čekání. No užila jsem si to na 100%!

Ve čtvrtek nejspíš pojedeme znova. Má být opět hezky. Těším se, těším. Je to hezké zpestření prázdnin. Též zvažuji, že si ve čtvrtek vezmu i prkno-sjezdovky byly absolutně bez hrbolků, krásně rovné, tak se pojede krásně. Tedy, doufejme, že takové budou i ve čtvrtek. Jsem hloupá, že jsem si ho nevzala dnes. Chtěla jsem.
No co, ve čtvrtek tedy další lyžovačka/snb řádění, uvidíme. Víc nevím, co dodat. Občerstvili jsme se v bufetu, s mamčou jsme si dali bramboračku a později čaj a svářo.
Miluji tu atmosféru-pohoda, klídek (a kor dnes, žádné lidi, žádný hluk,..). Prostě idylka.

(nevšímejte si mé, absolutně neladící červené, helmy k oděvu, prosím. Jo a taky tam mám dosti přivřené oči, skoro nijakéSmějící se)


Jdu prolétnout net, stáhnout seriály (Gossip girl) a jen tak se válet. Užívat prázdniny.
Možná se tu dnes něco objeví.
Omlouvám se, že dnes je to tak strohé, ale jsem celkem vyčerpaná-zlepším se.

vaše simonka

Dnes: výlet na hory

27. února 2012 v 8:03 | simonka |  diary
Ahojky,


dnes píši docela brzo. A to má jednoduchý důvod - jedu na hory. Jelikož mi začaly jarky, tak mám volna habaděj, tak proč si to pořádně neužít. Původně jsme měli jet s našima do Rakouska, ale vznikli menší komplikace. Smějící se
Takže dnes mě můžete vidět řádit v Ski areálu Herlíkovice!

Frčím se obléci, namalovat něco na obličej a mizím..

lyžování zdar!

vaše Simonka

(až se vrátím napíši report)

TÁŽI SE

22. února 2012 v 19:00 | simonka |  ostatni
Ahoj drahoušci,

jelikož opět provádím změny ve svém životě, mám na Vás malinkou prosbu.
Rozhodla jsem se opět zajít do knihovny, ale zatím nevím, co si půjčit. Máte nějaký typ na knížku? Moc mi tím pomůžete. Pište do komentářů, děkuji.

Pro dnešek to bude vše - s nějakým pořádným článkem se pochlubím zítra. (Doufejme, že mě napadne dobré téma)
..a nebo to nechám na Vás? Pokud Vám tu něco schází (ale i pokud ne) napište mi, co by jste tu uvítali. Budu ráda, když budu moci splnit vaše přání.

Děkuji moc, moc, moc. Dneska na Vás docela naléhám. :D

Zatím se mějte a čekám odpovědi, zlatíčka.

Vaše simonka

Nokia N8

20. února 2012 v 15:52 | simonka |  tipy
Zdravím,

dnes jsem si pro Vás připravila článek o mobilním telefonu Nokia N8. Telefon sama vlastním, takže leccos o něm vím a pokud budete mít nějaké dotazy, ráda Vám je zodpovím.
Nejprve si prohlédneme vzhled telefonu. Telefon se prodává v různých barvách - růžové, zelené, zlaté, černé - (Pokud jich je nyní víc, tak se omlouvám, při mém nákupu byly dostupné tyto). Já jsem majitelkou růžové Nokie (překvapivě Smějící se), její fotografii si zde budete moci prohlédnout.


Začnu fotoaparátem. Nokia N8 má 12Mpx - hned jakmile mi toto bylo řečeno, věděla jsem, že jí musím mít. Dříve jsem měla telefony s maximálně tak 8Mpx, možná ani to ne. No fotilo to katastroficky. Nokia N8 je v podstatě takový menší "foťák". (Nehledě na to, že obsahuje makro, možnost natáčení videa (jak překvapující, že Smějící se), přiblížení, oddálení, různé efekty,...)

Dalším plusem je WiFi! To byl jeden z mých hlavních požadavků. Nevím, co bych bez "wifiny" dělala. Jsem na ní opravdu vázaná. Smějící se Takže ano, i ta zde je.

Vrátím se ještě k fotografiím... Je nutno zmínit, že fotky a videa si můžete upravit podle svého gusta UŽ v telefonu. Existují zde 2 šikovné programy - editor fotografií a editor videa. Nemusíte si tedy stahovat fotografie do počítače, ale upravit je přímo v telefonu. Pokud mě paměť nešálí, tuším, že z videí lze vytvořit jakýsi klip. Či je lepší název krátký filmek? Videa lze sestříhat, a podobně.

Velkokapacitní paměť. Další veliké plus. V telefonu máte 2 typy paměti. Ta první je ta klasická, na kterou jsme u telefonů zvyklý, není ani malá, ani velká. Ale navíc zde máte dalších 10G volných! No není to úžasné? Usmívající se

Hry, Nokia obchod, sms, volání, a podobně snad nemusím zmiňovat.
Ale pro pařmeny všelijakých her možná bude plus, že jsou v telefonu už tři hry přednastaveny - Need for speed, Golf, a jakási vesmírná hra. S vyplazeným jazykem Smějící se (Tu vesmírnou moc nechápu.Smějící se)

Tohle jsou podle mě nejdůležitější části telefonu, když nepočítám tedy vzhled. Ten je naprosto úžasný. Líbající
Telefon je dotykový, pro někoho výhoda, někdo může být možná trochu zklamán - ale i pro toho mám potěšení, v telefonu si můžete nastavit jak klávesnici qwerty, tak klasickou, na kterou jste zvyklí u obvyklých telefonů.

Jediné, co by mohlo dělat problém, je cena. Telefon se pohybuje okolo 10 000,-. Ale nezoufejte, cena půjde dolů a to rapidně. Budou zase nové, lepší telefony, ale pro mě je N8 numero uno! Mrkající


A jaký máte názor Vy?

zatím ahoj, ahoj, ahoj
síma

Co by se stalo, kdyby lidé najednou neměli přístup k internetu

19. února 2012 v 18:03 | simonka |  tematydne
Často si pokládám všelijaké otázky. Co bychom dělali bez mobilních telefonů? Bez internetu/wifi, apod...? Vím, že odpověď je jednoduchá, no spíš zdá se jednoduchá. Pojďme se, prosím, tedy zabírat chviličku otázkou: "Co by se stalo, kdyby lidé najednou neměli přístup k internetu?"

Internet v 21. století takřka ovládá svět. 90% (troufala bych si napsat i víc, 99%) lidí tzv."surfuje na netu" denně. Ať už shání informace do práce, školy, či jen tak sjíždí aktuální informace o sportu, počasí, a podobně, zkrátka je připojen online. Ale co kdyby najednou internet padl? Byl by to pro společnost šok? Nebo úleva?
Obojí. Představte si: sedíte u počítače, čtete zajímavý článek a najednou, zčistajasna, vidíte jen černou obrazovku, v lepším případě, základní plochu svého počítače. Internet explorer nelze načíst. Mozilla firefox nelze načíst. A tak dál, a tak dál... Co teď? Popadnete telefon a voláte prvnímu kamarádovi, zda má stejný problém. A máte konta! Postupně se tato zpráva rozšíří dál, až do médií. Posléze se nad tím zamyslíte a řeknete si, že je vlastně spoustu jiných způsobů jak zjistit důležité informace a zbytek toho, co jste na internetu "dělali" je vlastně fraška. Noviny, televize, rádio,... Aha, to mě nenapadlo!, věta spousty z vás. (Musím ale podotknout, že mnozí televizi sledují a noviny občas přečtou. Tak abych někomu nekřivdila. Ale, ruku na srdce, kolik z vás poslouchá rádio v dnešní době? A nemyslím Evropu 2 aj. na internetu :D)
S ustupujícím šokem přichází úleva. Není internet=více volného času. Často čteme, v novinách, magazínech nebo právě na tom internetu:D, o problému s velkým titulkem "ZÁVISLOST NA INTERNETU" a teď s tím máme šanci skoncovat. Máme více času. Voláme vzdáleným příbuzným, které jsme dlouho neviděli, podnikáme výlety, které jsme léta plánovali, ale nebyl na ně ČAS, aj.
I bez internetu máme šanci na úspěch, jak v kariéře, tak ve škole. I bez internetu se dá žít - a kolikrát právě i lépe.

Tímto článkem nechci říct, že internet je nějaká "hrozně špatná droga", to vůbec ne. Právě pro ty informace je dobré sem tam na internetu si zasurfovat, ale chtěla jsem tím říct, že pro dnešní společnost je brouzdání po internetu činností na denním pořádku, bohužel.

V jednoduchosti je krása

19. února 2012 v 14:40 | simonka |  diary

Zdravím po veeelmi dlouhé době.


Asi už jste na mě dočista zapomněli, ale nevadí, já se zase připomenu. Smějící se Koukám, že můj poslední článek byl 10. července 2011, uff, to je doba. Možná jste se ptali, proč jsem tak dlouho nenapsala? Já sama nevím. Nevím, co odpovědět. Prázdniny mi sebraly veškerý čas a na blog jsem nějak zapomněla. A o školním roce ani nemluvě. Důvod, proč jsem obnovila blog je, že mi od blog.cz přišla jakási upomínka, že jsem na blogu nebyla aktivní přes více než 3 měsíce. A tak jsem si řekla, že, než aby mi můj milovaný blog zrušili, začnu znovu psát...

A tentokrát to vezmu poctivě!

Ve zkratce, co se událo za ty měsíce mé nečinnosti zde:
-dovolená s rodiči (opět Chorvatsko)
-oslava mých 18.narozenin
-dámská dovolená (maminy a mláděžnictvo)
-fesťák Natruc -mega pááárty na konec prázdnin
-škola: 3.ročník gymnázia, úspěchy/neúspěchy
-tetování (viz foto v záhlaví)
-práce (pizzerie)

Vybrala jsem jen to nejdůležitější. Samozřejmě toho bylo moc, během roku nějaké ty oslavy (především další 18tiny), playboy párty, atd.. Však to znáte, pořádně propařené víkendy a v neděli snaha se koncentrovat na učení. Smějící se

V poslední době, tak od ledna Smějící se, ale nějak nemám na mejdany čas. Jednou za 14 dní, o víkendu, pracuji - v pizzerii - Sem tam po práci zajdu do Český (klub), ale většinou NEpiju. Nechápu to. Moc mě to nebaví, asi už jsem z toho vážně vyrostla. Překvapený Mám jiné představy o zábavě. A co vy?
Samozřejmě se nedá srovnávat narozeninová oslava, či nějaká významná párty (jako jsem uváděla tu playboyku, či silvestr-velká sranda, a podobné) s obyčejným, ničím nenaplněným, víkendem. Oslavy, fesťáky aj. si samozřejmě užívám. Ale už mě nějak přestává bavit pravidelné víkendové vysedávání v hospodách "jen tak".

Letím se učit němčinu, jdu docela do sebe, slíbila jsem našim lepší vysvědčení než v pololetí. Smějící se Tak se mějte, smějte a pokud se vám líbil i tento, dost strohý, článek, okomentujte ho.

Děkuji

vaše znovuobjevená simonka