Co by se stalo, kdyby lidé najednou neměli přístup k internetu

19. února 2012 v 18:03 | simonka |  tematydne
Často si pokládám všelijaké otázky. Co bychom dělali bez mobilních telefonů? Bez internetu/wifi, apod...? Vím, že odpověď je jednoduchá, no spíš zdá se jednoduchá. Pojďme se, prosím, tedy zabírat chviličku otázkou: "Co by se stalo, kdyby lidé najednou neměli přístup k internetu?"

Internet v 21. století takřka ovládá svět. 90% (troufala bych si napsat i víc, 99%) lidí tzv."surfuje na netu" denně. Ať už shání informace do práce, školy, či jen tak sjíždí aktuální informace o sportu, počasí, a podobně, zkrátka je připojen online. Ale co kdyby najednou internet padl? Byl by to pro společnost šok? Nebo úleva?
Obojí. Představte si: sedíte u počítače, čtete zajímavý článek a najednou, zčistajasna, vidíte jen černou obrazovku, v lepším případě, základní plochu svého počítače. Internet explorer nelze načíst. Mozilla firefox nelze načíst. A tak dál, a tak dál... Co teď? Popadnete telefon a voláte prvnímu kamarádovi, zda má stejný problém. A máte konta! Postupně se tato zpráva rozšíří dál, až do médií. Posléze se nad tím zamyslíte a řeknete si, že je vlastně spoustu jiných způsobů jak zjistit důležité informace a zbytek toho, co jste na internetu "dělali" je vlastně fraška. Noviny, televize, rádio,... Aha, to mě nenapadlo!, věta spousty z vás. (Musím ale podotknout, že mnozí televizi sledují a noviny občas přečtou. Tak abych někomu nekřivdila. Ale, ruku na srdce, kolik z vás poslouchá rádio v dnešní době? A nemyslím Evropu 2 aj. na internetu :D)
S ustupujícím šokem přichází úleva. Není internet=více volného času. Často čteme, v novinách, magazínech nebo právě na tom internetu:D, o problému s velkým titulkem "ZÁVISLOST NA INTERNETU" a teď s tím máme šanci skoncovat. Máme více času. Voláme vzdáleným příbuzným, které jsme dlouho neviděli, podnikáme výlety, které jsme léta plánovali, ale nebyl na ně ČAS, aj.
I bez internetu máme šanci na úspěch, jak v kariéře, tak ve škole. I bez internetu se dá žít - a kolikrát právě i lépe.

Tímto článkem nechci říct, že internet je nějaká "hrozně špatná droga", to vůbec ne. Právě pro ty informace je dobré sem tam na internetu si zasurfovat, ale chtěla jsem tím říct, že pro dnešní společnost je brouzdání po internetu činností na denním pořádku, bohužel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terrie Terrie | Web | 20. února 2012 v 15:28 | Reagovat

Ty outfity určitě :) a s těma pokojíkama to taky není špatnej nápad :D díky :) btw bez internetu, mobilu atd. bych se asi zbláznila :D ale myslím, že by se bez toho žilo líp :) hlavně bez facebooku..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama