Březen 2012

Plány na měsíc Duben

26. března 2012 v 19:29 | simonka |  diary
Ahoj,

vím, že teď moc nepíšu, ale nějak není čas. Snažím se dělat cokoliv jiného než sedět u počítače. Takže dnes jen přidám své plány na duben - snad se mi podaří se jich držet. Usmívající se

Dáváte si také nějaké cíle? Držíte se jich?


V dubnu bych chtěla začít s..
-čtením povinné četby k maturitě (jo, přes prázdniny to nestihnu, a že tu budou cobydup)
-cvičením HLAVNĚ na rotopedu
-tím největším zaměřením se na školu
-letními nákupy (e-shop => mám spoustu věcí vyhlídnutých, takže půjdou k mamince!S vyplazeným jazykem)

Pokud bude počasí přát, chci pravidelně jezdit na bruslích, no, možná i zkusit to běhání. Smějící seŘíkala jsem si, že bych si mohla vzít do tašky učení, jet na brusle a někam si "kecnout" do trávy a učit se... myslím, že by mi to i lépe lezlo do hlavy.

Tak to zatím bude vše.. dnes chci ještě stihnout toto:
-úkol na čj
-podívat se do mé chytré knihy o nj na Konjuktiv 2. Píšeme věty, snad to dám.
-stahovat zoufalky
..koukat se a spááát

zatím ahoj,
vaše simonka

24.3.2012 today gonna be LEGEN .. WAIT FOR IT ... DARY!

24. března 2012 v 12:29 | simonka |  diary
Ahoj,

už z titulku jistě něco tušíte. A já vám prozradím co. Dnes se chystám na velkou párty. Fakt velkou. Teda nejdřív půjdu do práceSmějící se, ale potom ... to bude vážně legendární. Spolužačka má 18! Bude to pártyhard. Takových překvapení co se chystá.Smějící se Těším se na to, moc, moc, moc. Konečně mám chuť po dlouhé době se pořádně bavit, popít, a tak. Však to znáte.
Teď nemám moc času, musím stihnout toto:

uklidit si v pokoji (hlavně ve skříniSmějící se)
nalakovat si nehty
projet se na rotopedu
vybrat outfit (tričko jaksi vímSmějící se)
osprchovat se
vyžehlit
najít správný hairstyle pro dnešní večer a zároveň vhodný do práce
nalíčit

..a hurá do práce a na párty!

Sice jsem si našla vážně krásnej účes (v tutorialu ho autorka popisuje jako vhodný do školy, ale mě se tuze líbil na párty), ale jak čas běžel, nestihla jsem ho vytvořit. Takže klasika - vyžehlit, hodit dopředu a jít.
Nehty jsem si též kvůli času nestihla nalakovat, ale zvolila jsem bílý top, takže to vůbec nevadilo.

Kdyby jste mi chtěli pomoct, do komentářů mi posílejte odkazy na videa /tutorialy/ o účesech, party účesech, chci něco vlnitého.

Děkuji moc, budete zlatý.

ahoooj,
vaše simonka

21.3.2012 Futuruuuuum

21. března 2012 v 19:25 | simonka |  diary
Ahóój,

dnešní den byl naprosto v pohodě. Do školy jsem šla ráno jen na první dvě hodiny - odpadly mi seminářeeee.S vyplazeným jazykem Wuhuuhaaau!
A tak jsem využila volného dopoledne a jela do Kolína nakupovat. Na busáku mě vyzvedl Ondra a šli jsme do futura. Nic moc tam nemají, ale přeci jen jsem si něco koupila. V nejbližších dnech hodím report.
Z testu z psychologie, který jsme psali začátkem února, mimochodem, mám 2. Paráda, na to, že mám psychologii teprve od ledna je to úspěch. Teď se daří, jsem ráda. Musím zaklepat. Usmívající se
Píšu si s jedním klukem - tak uvidíme. Jo, pořád mám na telefonu J., ale v poslední době jsme si nějak nerozumněli, tak doufám, že to vyřešíme. Ale jsme jen kamarádi. Snad se konečně projeví můj úspěch i v lásce, konečně zase.Usmívající se
Kdyby to J. četl, asi by nebyl rád. Řekli jsme si, že budeme kamarádi, ale stejnak mám takový pocit, že ke mě cítí něco víc. Achjo. Dilema.Nerozhodný
Zítra máme 2 hodiny, přednášku Michaela Londesborougha a potom odpoledku. Přemýšlím, že na přednášku nepůjdu, byla jsem tam loni a nic moc tedy. Dvě hodiny nudy.

Sledujete PLL? - pokud ano, viděly jste poslední díl?
MASAKR!

no nic, letím na zoufalky, literatura počká (no, spíš Kája ČapkůSmějící se)
zatím ahoj, ahoj
vaše simonka

20.3.2012

19. března 2012 v 21:23 | simonka
Ahoj holky,

dnes trochu pozdě, já vím. Pracovala jsem na úkolu do dějepisu, hrůza. Děsná patlačka.Nerozhodný Ale už jsem konečně tady, online, a pokusím se sesmolit úterní jídelníček. (Pokud se v článku vyskytnou chyby, omluvte mě, jsem grogy.)

Jak jste dnes jedly? Měly jste potraviny doma?

V úterý se zaměříme na tyto potraviny:

cereálie, jablko, banán, jogurt, maso (hovězí ještě nejíme), mysli tyčinka*

* Pokud budete odpoledne trpět hladem, můžete žaludek zaplnit nějakou mysli tyčinkou. Já jsem je dříve jedla, ale když jsem se podívala na kJ/kcal trošku mě to odradiloSmějící se - takže si dám raději muffin, který má 405 kJ (víte, takový ten kupovanýSmějící se), vychutnám si ho víc, než mysli tyčku. Ale to je na vás - na vaší chuti.

Kilojouly/kcal si samozřejmě hlídejte, některé potraviny opravdu překvapí. Koukejte také na éčka, chceme být přeci zdravé!

Pití se nemění: voda, čaj, mléko. Žádné slazené nápoje dámy - dokonce nedoporučuji ani perlivou vodu, mě osobně vůbec nezažene žízeň, akorát mám po ní nadmuté břicho. Já piji zásadně nepe. Usmívající se

A co dnes se cvičením?

-břicho: 100x sedy lehy (jak jsme zvyklý: 30x klasické, 30x do stran, 20 a 20 zvedání zadečku z podlahy-ruce natažené kolmo k tělu)
-zadeček: 60x zanožování (tuším, že se tomu tak říkáSmějící se) Klekněte si, opřete se o lokty (neprohýbáme se v zádech), nohu máme pokrčenou (tvoří úhel 90 stupňů) a zvedáme ji mírně nahoru - v tempu (30x). Poté necháme nohu nahoře a jedeme ještě 30x menší pohyby. Vyměníme nohy a znova 60x.
/toto cvičení už tu jednou bylo, zadek vůbec neposilujeme, tak se snažme!/
letím zkontrolovat jestli mám děják OK a hurá na ájinu a zoufalky!
ahoj, ahoj
vaše simonka

19.3.2012

18. března 2012 v 20:18 | simonka
JÍDELNÍČEK A CVÍČO NA PONDĚLÍ
(připomínám, že od zítřka zase pojedeme přes uloz.to, jen jsem dneska líná čekat než se mi to tam nahrajeSmějící se)

V předchozím týdnu to bylo celé na vás, jelikož mi nešel blog, tak jsem nemohla napsat jídelníček a kdybych to posílala po e-mailech, teď ruku na srdce, kolik z vás by si to přečetlo?Mrkající Na skype vás nemám všechny, Lexie si zrušila blog (takže není v projektu, nejspíš? Netuším.) a tak.. Prostě je to poházené a já toho mám také dost.
Tak jste dostali vlastně možnost vyzkoušet si sestrojit jídelníček a cvičení podle svého gusta.S vyplazeným jazykem Do komentářů mi napište, jak úspěšné jste byly, zda byla nějaká zhřešení, aj.. Děkuji.
A teď k jídelníčku na pondělí - v tomto týdnu (a v následujících) už pro vás nemám připravené přesné jídelníčky, nýbrž zaměření na potraviny, které bychom měli v daný den sníst - jak si je rozvrhnete je na vás, ale myslím, že to bude vcelku jasné.Smějící se
(Veškeré dotazy na skype, v komentářích zde, v e-mailu. Pokud si jste jisti, že jídelníček si sami neupravíte, napište mi, pomůžu vám.)

cereálie, ovoce, zelenina, vajíčko, kuřecí/vepřové* maso, pečivo*

* Vepřové maso nepatří mezi ty nejzdravější, ale nejhorší také není. Musíme ho ale zavést, nemůžeme být živeni jen z kuřecího, to nelze. Tělo si na něj tedy potřebuje začít zvykat.
* K pečivu - dnes tím myslím chléb (klasický nebo toustový - světlý/tmavý je na vás, podle toho jak moc chcete zhubnout a kolik energie dnes vydáte)

pijeme vodu, mléko (snídaně), čaj

Dnes je pondělí - hodina p-classu pro mě. Hodina rotopedu pro rotopedistky. 50 dřepů (25 a 25) a 150 sedů lehů (jak jsme zvyklý) pro ostatní. Nebudeme na sebe tak přísní na začátek týdne - musíme si udržet dobrou náladu. Usmívající se

zatím ahoj,
vaše simonka

Nedělní plánování / 18.3.2012

18. března 2012 v 12:55 | simonka |  ostatni
Ahoj, ahoj, ahoj,

ne, nepíšu deník (na ten je brzy), nýbrž si napíši co bych dnes chtěla zvládnout (?). Psala jsem si to na tadalistu, ale, dle mého názoru, na blogu to bude lepší, osobnější, hezčí, a já nevím co ještě.Smějící se Detailistka jsem hrozná, no jo. V průběhu dne/nebo na jeho konci si hotové úkoly odškrtnu a ty nesplněné, hm.. asi se za ně pokárám?! Haha, to asi nehrozí,Smějící se ale určitě mě to bude štvát. No co, musím se nějak vést.

Btw. dneska je u nás krásně - Jak je u vás? Přemýšlím, že něco podniknu, ale čekají na mě slovíčka z němčiny a seriály, které musím shlédnout!! Bezpodmíněčně!! Zjistila jsem, že TVD už znovu běží , brzo, já vímSmějící se, tak dnes mám naplněné odpoledne. Ještě jsem neviděla PLL a potom půjdu na Zoufalky - jo, jsem seriálový maniak.
Dost povídání, dnes mám fůru práce.

vyšperkovat zápisník
naučit se slovíčka na NJ-později nebo ránoS vyplazeným jazykem
dostahovat sérii Zoufalek
aktualizovat facebook shop
uklidit pokoj, koupelnu
upravit si nehty
nabarvit si vlasy
projít cvíčo na další týden
článek na blog (projekt, etc..)
úkol na děják

vaše simonka

17.3 St.Patrick's day ..

17. března 2012 v 9:35 | simonka |  diary
woho-OU..! Hello my darlings ..

Konečně jsem se se dostala na blog - skoro po týdnu. Achjo, já vím, je to se mnou těžké.Nerozhodný Ale tentokrát to není moje vina. Blog.cz mi prostě nešel. Celý týden! Pokaždé, když jsem se chtěla dostat na svůj blog, viděla jsem pouze bílou stránku a vlevo nahoře náspis sandan. "Co to jak má být?", říkala jsem si. A tak, až dnes, jsem měla více času, abych si stáhla nový prohlížeč, zda dojde k nějaké změně. Fíha! Milovaná mozilla nezklamala. Takže jakmile se mi stáhne v chromu film, letí fuč. Chichi.Smějící se Jsem pomstychtivá.
Co se celý týden dělo? Jak zvládám školu? Jaký mám volný čas, aj...
Prostě deníček. I'm sorry..ale dnes ještě napíšu! Tak sledujte blog..S vyplazeným jazykem
Školní týden docela na houby, v pondělí jsme psali z fyziky, tak jsme tam se Šárkou nešly, haha. Nakonec jsme zjistily, že ten test byl úplně primitivní a že nám dá dopsat těžší (my 2 a 4 kluci). Avšak v průběhu týdne došla fyzikářka k závěru, že si další týden napíšou tu písemku všichni, jéé. Chudáci poctivý. Smějící se
Ve středu mě čekaly 2 velký testy - ze seminářů (angličtina a němčina). Mělo by to dopadnout fajn, počítám nejhůř za 2? Snad.
Čtvrtek byl horší - děják. Můj nejméně oblíbený předmět. No, budu hrubší - nesnáším ho. Nesnáším našeho učitele. Blé.
A co pátek? V pátek jsme měli volno! Chuchůůů.... Naši kantoři (hrozné to slovoSmějící se) měli školení, jupijé. Takže jsem celý pátek proválela, udělala jsem si k obědu výborný surimi salát. Mňam. (Asi ho dám do projektu.) A večer jsem šla do práce. Dnes jdu znova.
Na pondělí toho moc nemáme, naštěstí. Jsem jedině ráda, už mě ta škola ničí. Už aby bylo léto. Ach.

Včera u nás bylo krásně. Cca 20 stupňů - no paráda. A dnes to vypadá na stejné teploty, uvidím odpoledne. Miluju slunečné počasí, teplo. Doufám, že to vydrží (alespoň do začátku dubna, potom jedu se školou do Itálie, tak to mi bude jedno, cháSmějící se)
Mohla bych vyrazit na brusle, uvidím.
Včera maminka udělala palačinky se špenátem, mňáááám. Miluji je. Jsem docela jak Pepek Námořník, miluju špenát.

Dost povídání, dnes ještě budu psát.

Ještě jednou se omlouvám, zlatíčka.
zatím ahoj, ahoj, ahoj. Užívejte sluníčka!
vaše simonka

PS: JÍDELNÍČEK DO PROJEKTU OČEKÁVEJTE DNES (už mi to zase jede, tak nebudeme zaostávat)

11.3 typical Sunday

11. března 2012 v 12:43 | simonka |  diary
Čauves blázni!

Od čtvrtka celkem mlčím, co? Haha. Omlouvám se, ale nějak nebyl čas.Nevinný Plánovala jsem napsat články do Projektu na víkend - jídelníčky, ale jaksi mi to nevyšlo, tak jsem to nechala na holkách. I když, klidně to mohli porušit, já měla víkend plný jídla.Smějící se Mňam. Dopřála jsem si to, co jsem třičtvrtě roku neměla. Takže mě to na jednu stranu netrápí. Dnes si zajezdím na rotopedu, zacvičím a asi skočím do Alfy na hoďku p-classu, ať se dostanu zpátky.
Konec spisování o jídle, cvičení.. spíš o učení bych měla psát!
Čeká mě perný týden, hned zítra píšeme z fyziky na kapitolu, haha, moc fajn. A z němčiny - to mě nepřekvapuje, píšeme každou hodinu. Musím taky dneska udělat 2 články na němčinu - o jarkách a o mý bff, jo, a musím je umět. Srandá. Dobrá neděle, fakt že jo.
V úterý zeměpis, ve středu semináře - píšu z NJK, AJK velký test, super, super. Ve čtvrtek děják. Fájn je to. Moc.
Alespoň ve čtvrtek máme zkrácené vyučování (do půl 2 místo do 4) a v pátek volno! Jupí.
Prodloužený (pracovní) víkend. Budou peníze=v neděli nákupy.
Musím si udělat radost.
Chtěla jsem vás jen zasvětit do mého aktuálního dění, víkend popisovat nehodlám, nic báječného se nestalo.
V pátek jsem byla na oslavě (18), tak se popíjelo a ****** (pšššt!) a pak se dóóst jedlo.Smějící se Od čeho oslavy také jsou, že.
Od pondělí opět jídelníčky podle projektu a pořádné cvíčo očekávejte, dámy!
V sobotu jsem nikam nešla. Plánovala jsem planet, ale potom z toho nějak sešlo. J. tam nakonec šel. Áchjo. Teď akorát po smskách plánujeme náš společný víkend. Možná příští, možná ten další. Uvidím. Podle práce.
Tak já letím, jak už jsem řekla, nic supr čupr extra se mi o víkendu nepřihodilo. Jen mi přišlo slušné se ozvat.

to je trefný:D

ahoj, ahoj, ahoj
vaše simonka

nový design

11. března 2012 v 10:55 | simonka |  ostatni
Je tu nový design, jak jste si jistě všimli.
Mě se celkem líbí, je takový jarní.
Akorát až teď jsem si všiml jedné drobné chyby v záhlaví-patlala jsem se s tím docela dlouho, takže její odstranění chvilku potrvá. Teď už na to nemám náladu:D Tak to prosím přehlížejte, během dneška to snad zmizí:)

9.3

8. března 2012 v 19:59 | simonka
Ahoj holky,

..konečně pátek, co? 5 dní jíme zdravě. Fííha. Smějící se Pokud jste během týdne zhřešily, vůbec to nevadí, pokud to bylo 1-2, nic vám to neudělá. Dnes mám pro vás těžší cvičení - máme před víkendem, plno buchet, koláčů, a dalších dobrot, tak na sebe musíme být trošku víc přísné. Usmívající se Podívejte se sami...

JÍDELNÍČEK

snídaněcereálie s mlékem, čaj/voda
svačinasalát: banán, jablko
obědŠK jídelna/celozrnný rohlík s hroznovým vínem/ klasický croissant samotný
svačinachroupeme..mrkev!
večeřeposlední zeleninový salát v tomto týdnu! (dnes bez masa)

Jelikož si ke sváče dáme banán s jablkem (nakrájené), k obědu se musíme trošku uskromnit, přeci jen banán je dost sladkýMrkající. Já zvolím celozrnný rohlík s hroznovým vínem, kdo je pro croissant, tak prosím bez ovoce - je víc kalorický a dnes jsme ovoce měli 2ks. Mrkající
Mrkev, mrkev, mrkev, ta teď pojede a v dalším týdnu též. Mrknu na mrkvové recepty, buchty, koláče,.. zdravější samozřejmě, ať můžeme taky něco mlsat. S vyplazeným jazykemUvidíme.
Pátkem končíme se saláty a následující týden přijdou změny - uvidíte v pondělí. Tak si ho naposledy vychutnejte, ale dnes prosím vegetarinánský. S vyplazeným jazykem
O víkendu budu hodnější. Nechám vás trošku oddechnoutUsmívající se. Cha. Smějící se

Pijte stále jen vodu nebo čaj, prosím. Sladkému se vyhýbejte - 1-2x do týdne si něčeho zobnout můžete, 1-2 sušenky vám nic neudělají, ale moc nedoporučuji.

CVIČEBNÍ PLÁN

Rotoped, rotoped, rotoped! Miluji ten stroj. Hodinka na něm a hotovo, dnes už jen břicho.
Kdo rotoped nemá, sleduje cviky na nohy.
A kdo má, koukne na posílení břicha, cha.

-nohy: /já využiji svého oblíbeného "sklapovače"/.. jinak: opakujeme včerejší cviky: lehněte si na bok, podepřete si hlavu (pro pohodlíSmějící se), nohy u sebe. Zvedáme 40x, poté necháme nohu nahoře a jedeme ještě 30x malé kmity. Nohu položíme. Pokrčíme nohy (kolena vepředu) a zvedáme ještě 40x.
Poté nohy vyměníme.
-břicho: využijeme cvičební cviky z pondělka: 200x sedy-lehy (prvních 100: 30x klasické, 30x do stran (15 vlevo, 15 vpravo), 40x zvedáme zadeček ze země, měli bychom cítit horní břišní svaly (zase 20 na 20) -odpočineme si a jedeme dalších 100 znovaS vyplazeným jazykem)
-zadek: 60x zanožování (tuším, že se tomu tak říkáSmějící se) Klekněte si, opřete se o lokty (neprohýbáme se v zádech), nohu máme pokrčenou (tvoří úhel 90 stupňů) a zvedáme ji mírně nahoru - v tempu (30x). Poté necháme nohu nahoře a jedeme ještě 30x menší pohyby. Vyměníme nohy a znova 60x.
Dnes procvičíme všechno, připravujeme se na, pro někoho, náročný víkend. Pokud vaše mamina peče, jako moje, neodoláte. Já určitě ne, možná si půjdu zaběhat o víkendu, uvidím. Podle počasí.
Tak se zatím mějte.
Dnes snad ještě něco přidám
vaše simonka

8.3.2012

7. března 2012 v 19:59 | simonka
Ahoj holky,

čtvrtý den našeho společného hubnutí je tu. Už to bude skoro týden! Ha. Jak to zvládáte? Cítíte se lépe? Smějící se No, to nebyla vhodná otázka, jedeme teprve čtvrtý den. Smějící se Podívejte se na jídelníček a cvíčo... opět, na skype čekám dotazy/rady/tipy a já nevím, co ještě.. Smějící se

JÍDELNÍČEK

snídaněcereálie s mlékem, čaj/voda
svačinajablko, croissant (ne čokoládový!!!, doporučuji sýrový, je výborný)
obědŠK jídelna/dětská výživa (bez celorznného rohlíku!!)
svačinamrkev/paprika
večeřekuřecí maso

Snídani měnit nehodlám - cereálie jím pravidelně od září, krásně mě "nastartují", přesně vím, kdy mi vyhládne (mělo by to tak být i u vás). Jak už jsem řekla, nemusíte si dávat ovesné vločky nebo obyč.lupínky, dejte si klidně i sladší, ale ty od Nestlé (Chocapic, Nesquik, CiniMinis, Cheerios, aj. tyto) nedoporučuji - jen samý cukr a vyhládne vám hned.

Svačinu jsem trochu obohatila. Proč se pořádně nenajíst už dopoledne, že? Smějící se
Ale pro ty, co nechodí do ŠK jídelny jako já, mám špatnou zprávu - oběd je jen dětská výživa. No co, jedly jsme více dopoledne. S vyplazeným jazykem

K večeři si dejte kuřecí maso - opět doporučuji připravit jen jednoduše: osolit, opepřit (oboje s mírou, anoSmějící se) a na pánvičce chviličku "pohonit". Opět můžete pro štávu přidat trochu vinného octa (aceto balsamico, doporučuji). Jako přílohu bych volila celozrnné pečivo, pečivo z AlbertaSmějící se-celozrnné houky, italské housky, ciabaty, však víte. Ty jsou výborné a rozhodně zdravější než naše typicky české pečivo, fuj. Nerozhodný Pokud zvolíte pečivo - nakrájejte si rajče (ať to lépe vypadá a vám chutnáUsmívající se), pokud na pečivo nemáte chuť... tak brambory - obyčejně vařené.
Já teda zvolím pečivo (nějakou dobrou celozrnnou housku se zrníčky, mňamRozpačitý), nějak na brambory nemám ani pomyšlení.

Pijeme opět vodu nebo čaj. Na sladké zapomeňte.S vyplazeným jazykem

CVIČENÍ

Já mám dnes tělocvik ve škole (už konečně mohu cvičit, ha!) a potom jdu ještě na p-class, takže mě se dnešní cvičení vyhne. Pokud i vy máte nějaký sport - napište na skype jaký, rozebereme to a rozhodneme, zda budete či nebudete muset dělat cviky na doma.Usmívající se

Dnes se zaměříme jen na nohy - břichu dáme pokoj, chvíli.
Opět, kdo máte rotoped, hodina na něm vám postačí a máte vystaráno, kdo nemáte, čtěte dál:
-nohy: lehněte si na bok, podepřete si hlavu (pro pohodlíSmějící se), nohy u sebe. Zvedáme 40x, poté necháme nohu nahoře a jedeme ještě 30x malé kmity. Nohu položíme. Pokrčíme nohy (kolena vepředu) a zvedáme ještě 40x.
Poté nohy vyměníme.

To vám bude stačit - je to makačka jako blázen, dělali jsme to v pondělí na cvičení, ještě víckrát (měli jsme ještě cvik navíc), fuj, bolely mě nožičky.Zamračený

Přeji další úspěšný den
vaše simonka

UPOZORNĚNÍ

6. března 2012 v 21:28 | simonka
Ahoj holky,

chtěla bych vás jen na něco upozornit. Bylo řečeno, že projekt startuje v pondělí, o skype jsem vás požádala, vy jste si mě přidaly (nebo já vás) a tak trošku jsem doufala, že vás napadne o tom víkendu být online.Mrkající (Jak též bylo řečeno, že o víkendu s vámi budu chtít mluvit.) Na chatu nás bylo tak max.7. A teď se nás tam schází taky nanejvýš 7, možná ani to ne.

S dvěma holkama se domlouvám po e-mailech/blogu. To je v pořádku, sleduji je, ony blog. Usmívající se

Ale na skype mám v konverzaci dalších 14 lidí - online je, jak už jsem řekla, nanejvýš 7 (komunikuje nejvýš 5). Chápu, že ten zbytek třeba žádné připomínky, rady, tipy, dotazy, aj.. nemá, ale co těch dalších offline? KTERÉ JSEM NEVIDĚLA ONLINE VŮBEC. Na ně mám právě otázku - počítáte ještě s projektem? Jíte podle jídelníčku/cvičíte? Pokud ne, nechte mi, prosím, nějakou odezvu, já vás smažu a budu pracovat s těmi, co jsou poctivé. Mrkající
Já se tady snažím, vymýšlím jídelníčky/cvičení (zatím to není moc těžké, jsme v 1.týdnu, ale bude hůř) a nemám žádnou odezvu. To se netýká těch poctivých.

Snad alespoň tohle si přečtete a v komentářích nějak rozumně vysvětlíte svou nepřítomnost.
Mrzí mě to,

dobrou noc
vaše simonka

7.32012

6. března 2012 v 19:59 | simonka
Ahoj holky,

je tu středa - půlka našeho prvního týdne. Doufám, že to zatím všechny zvládáte. Usmívající se Pokud se vyskytnou nějaké problémy, pište mi (skype, komentáře). Ale já tu nebudu povídat, koukejte na středeční jídelníček a cvíčo.

JÍDELNÍČEK

snídaněcereálie s mlékem, čaj/voda
svačinaJÍME STÁLE OVOCE! (komu zachutnal ovocný salátek, může si ho udělat znovu-2ks)
obědŠK jídelna/dětská výživa (bez celozrnného rohlíku!)
svačinajogurt Jogobella (405 kilojoulů)
večeřesalát s kousky kuřecího masa (můžete připravit pro celou rodinuS vyplazeným jazykem)

Dnes jsem se přes den zaměřila hodně na bílkoviny. K odpolední svačině není zelenina, protože je k večeři, tak abyste jí neměli moc (přeci jenom jí jíte od pondělíSmějící se). Původně jsem zamýšlela salát bez masa, ale sama jsem hrozný masožravecSmějící se, a tak jsem nakonec usoudila, že bez něj to prostě nejde. Maso doporučuji jen mírně osolit, opepřit a chvilečku "pohonit" na pánvičce. Můžete přidat i vinný ocet, vznikne vám trocha šťávy.

!!!Upozorňuji, že kdo má obědy ve školní jídelně a bude mít maso, doporučovala bych k večeři jen zeleninový salát - tudíž bez kuřecího. S vyplazeným jazykem !!!

Pití přes den zůstává stejné - voda, čaj!Usmívající se Zdravější neznám. Smějící se

CVIČEBNÍ PLÁN

Dneska na vás budu hodnější. Zaměříme se na zadeček. Smějící se Ale protáhneme i bříško.

-břicho: 100x sedy lehy (jak jsme zvyklý: 30x klasické, 30x do stran, 20 a 20 zvedání zadečku z podlahy-ruce natažené kolmo k tělu)
-zadeček: 60x zanožování (tuším, že se tomu tak říkáSmějící se) Klekněte si, opřete se o lokty (neprohýbáme se v zádech), nohu máme pokrčenou (tvoří úhel 90 stupňů) a zvedáme ji mírně nahoru - v tempu (30x). Poté necháme nohu nahoře a jedeme ještě 30x menší pohyby. Vyměníme nohy a znova 60x.

A to bude vše. Snad to bude trošku odpočinkové, oproti pondělku a úterku. Veškeré připomínky na skype/komentáře.

Letím na němčinu, ale jsem online.
zatím ahoj, ahoj
simonka

6.3.2012

5. března 2012 v 19:59 | simonka
Doufám, že jste včerejší den přežily ve zdraví a cítíte se FITSmějící se, protože tu pro vás mám dnešní menu a nálož cviků ke krásné postavě.Usmívající se

JÍDELNÍČEK

snídaněcereálie s mlékem, čaj/voda
svačinaovocný salát (2ks)*
obědpolévka**/ŠK jídelna/dětská výživa bez celozrnného rohlíku!
svačinaopět 1ks zeleniny /mrkev, paprika, rajče, kus okurky,aj../
večeřemasný pokrm***

*Ovocný salát se bude skládat z 2 kusů různého ovoce. Já zvolím mandarinku a jablko. Co zvolíte vy, je na vás. Nechte se inspirovat kalorickými hodnotami ZDE. A také samozřejmě omrkněte, co máte doma. Mrkající

**Polévka se mě týká určitě - máme v jídelně zeleninovou, tak si dámSmějící se, ale žádné pečivo! Pokud máte ve ŠK jídelně dnes též zdravější polévku, určitě si jí dopřejteUsmívající se, ale hlavní chod bych vynechala, ale je to na vás. (Pokud ho zbaštíte, doporučuji se buď omezit s večeří nebo přidat ve cvičení.) Hutnější polévky si nedávejte (bramboračka, dršťková, gulášová, aj..)

***A je tu konečně maso! Ha. Co tím masným pokrmem myslím. Smějící se Dejte si jakékoliv maso (doporučuji kuřecí, podle kalorických tabulek má nejméně kcal/kilojoulů), navíc myslím, že ho máte snad všichni doma. Usmívající se Pokud zvolíte jiný druh masa, hlavu vám neutrhnu, jen ať to není bůček, a jiné perly.. Smějící se dotazy na skype. Navíc hodně mamin připravuje často masnou večeři, tak proto jsem tak učinila. Jako přílohu doporučuji brambory/bramborovou kaši/salát/rýži. V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ hranolky/krokety/opečené brambory nebo jak se dělají tučnéSmějící se.

A dresingy jako kečup/hořčice/aj.. jsou též tabu - ale to je logické, že.S vyplazeným jazykem

Přes den pijeme opět vodu, čaj (znovu se opakuji-doporučuji zelený s citronem!, ale za jiný se zlobit nebuduSmějící se).
Jíme, jak vidíte, 5x denně, časové intervaly jsou na vás, opět každé 2-3 hodiny. (Nevím, kdy máte polední pauzu)

DENNÍ DÁVKA CVIČENÍ

  • Pokud někdo máte doma rotoped, dejte si hodinku na rotopedu a máte pokoj! Víc po vás chtít nebudu, je to totiž makačka.Smějící se
  • Kdo nemá, opakuje cvičení včerejší:
-břicho: 200x sedy-lehy (prvních 100: 30x klasické, 30x do stran (15 vlevo, 15 vpravo), 40x zvedáme zadeček ze země, měli bychom cítit horní břišní svaly (zase 20 na 20) -odpočineme si a jedeme dalších 100 znovaS vyplazeným jazykem)
(mezi sériemi děláme krátké pauzy, po každé stovce následuje pauza delší, ale zas abychom se neflinkaly)
-nohy: já používám takový "posilovač", stahuji nohy k sobě, kdo má, jede po 50 s přestávkami (bolí to) a opakuje tak 6-8x
Pokud tento "posilovač" nevlastníte, lehněte si na bok a zvedáme nohu, tak do půlky 20x (3-4x opakujeme). Poté nohu necháme nahoře a jen kmitáme-opět 20x a 3-4x opakujeme a na závěr protáhneme znovu celou nohu-první cvik zopakujeme ještě jednouUsmívající se. Vyměníme nohy, provedeme to samé a máme konečně volno!

Tohle cvičení mám osvědčené, jsem s ním spokojená, proto ho budu často využívat. S vyplazeným jazykem
OPĚT ZDE PLATÍ-POKUD DNES MÁTE NĚJAKÝ SPORT (JAKO JÁ VČERA P-CLASS), NAPIŠTE MI NA SKYPE, CO JE TO, KDY.. A CVIČIT POTOM UŽ NEMUSÍTE, POKUD NEBUDETE CHTÍT A VAŠE DENNÍ DÁVKA SPORTU BUDE DOST NÁROČNÁ.Usmívající se
Veškeré dotazy řešíme v komentářích nebo na skype.
Dobrou noc a ráno chuť dámy!
vaše simonka


JUKARI

5. března 2012 v 18:54 | simonka |  tipy
Ahoj,

dnes jsem si pro vás přichystala článek o cvičení zvaném Jukari. Kdo si kupuje časopis JOY, tak určitě ví, že článek o tomto cvičení tam byl. A já abych to nemusela psát, tak jsem vám to hezky oskenovalaS vyplazeným jazykem, doufám, že to přečtete a bude se vám to líbit. Usmívající se
Já osobně s tímto druhem cvičení žádné zkušenosti nemám, v JOY byla nabídka, že když přijdeme s listopadovou JOY do Galerie Harfa, kde JUKARI právě je, tak si tohle cvičení můžeme vyzkoušet zdarma! No jo, ale já nejsem z Prahy a v tu dobu jsem tam nějak neměla cestu. Takže smůla, možná příště.
Ale pokud vás cvičení zaujme a rozhodnete se ho vyzkoušet, napište recenzi na svůj blog /vlastní zkušenost/ nebo mi zanechte komentář, jaké to bylo.Usmívající se Kdo jste na tom byl, pište též. Zajímá mě to.Mrkající
JUKARI mi přišlo jako vážně zajímavé cvičení, proto se o něj s vámi chci podělit.

SOUBOR KE STAŽENÍ ZDE


5.3.2012

4. března 2012 v 19:59 | simonka

Dobré ráno

..vstávat a cvičitSmějící se Haha, jsem otravná takhle po ránu, co?! Konečně je to tady - náš 1. společný jídelníček a cvičební plán. Omrkněte ho, doufám že nebudete zklamané, a snažte se ho držet (alespoň co nejpřesněji). Dobrou chuť!

snídaněcereálie s mlékem, zelený čaj/voda
svačinajablko/mandarinka/pomeranč
oběddětská výživa, celozrnný rohlík (nebo ŠK jídelna)
svačinamrkev/paprika/2x rajče (pokud jste měli dlouhou školu, pod jídelníčkem přikládám recept na toustík)
večeřesalát caprese (u někoho to bude ala maminkaSmějící se)

Doplňující informace:

-během dne pijeme jen vodu (nejlépe neperlivou!!), popř.čaj (zelený, ale není podmínkou, jen doporučením)
-u snídaně není podmínkou vypít zelený čaj, jen ho doporučuji, pokud ho doma zrovna nemáte, nevadí, ale pořiď si hoS vyplazeným jazykem
-u svačin si vždy můžeš vybrat, podle toho na co máš zrovna chuť (jsem hodná, co?Smějící se), kdo má oběd později a nevydržel by, tak si k ovoci smí dát celozrnný rohlík, ale zase by se měl uskromnit s obědem nebo odpolední svačinou

DENNÍ DÁVKA CVIČENÍ

Já pondělky chodím na p-class, takže toto cvičení půjde mimo mě (chichiSmějící se), pokud některá z vás tráví pondělky také někde v posilovně/na cvičení (aerobic,...) tak se tomu může taky vyhnout. Pokud cvičí poctivě.S vyplazeným jazykem
Dnes se zaměříme na břicho a nohy:
-břicho: 200x sedy-lehy (prvních 100: 30x klasické, 30x do stran (15 vlevo, 15 vpravo), 40x zvedáme zadeček ze země, měli bychom cítit horní břišní svaly (zase 20 na 20) -odpočineme si a jedeme dalších 100 znovaS vyplazeným jazykem)
(mezi sériemi děláme krátké pauzy, po každé stovce následuje pauza delší, ale zas abychom se neflinkaly)
-nohy: já používám takový "posilovač", stahuji nohy k sobě, kdo má, jede po 50 s přestávkami (bolí to) a opakuje tak 6-8x
Pokud tento "posilovač" nevlastníte, lehněte si na bok a zvedáme nohu, tak do půlky 20x (3-4x opakujeme). Poté nohu necháme nahoře a jen kmitáme-opět 20x a 3-4x opakujeme a na závěr protáhneme znovu celou nohu-první cvik zopakujeme ještě jednouUsmívající se. Vyměníme nohy, provedeme to samé a máme konečně volno!

Měli by jste nohy cítit, pokud ne, něco jste prováděli špatně. My toto děláme právě na p-classu a kolikrát už nemůžu. Je to fakt makačka. Příjemnou "zábavu"!S vyplazeným jazykem


První den jsem vám dala docela zabrat, že? Neměli jste v jídelníčku žádné maso?! Nedivte se, příjde na něj taky.

V celém článku, recept pro hladové na zdravější toustík - ale to jen pro ty, co měly dlouhou školu a dopoledne jedly hezky poctivě. S vyplazeným jazykem

Energetické tabulky potravin

4. března 2012 v 12:32 | simonka |  FoodandTraining
Původně jsem chtěla postahovat obrázky/tabulky z internetu a vložit vám je sem, pro větší pohodlí. Ale je toho opravdu hodně, usoudila jsem, že bude nejlepší, když si to nastudujete sami.

ZDE

naleznete veškeré energetické tabulky VŠECH potravin - jak extra kalorických bomb, tak těch zdravějších. Můžete se podívat, kolik kilojoulů/kilokalorií má vaše oblíbená sušenka. Potom už asi nebude moc oblíbená. Smějící se

My se budeme řídit samozřejmě tou zdravější stránkou, já si to též nastuduji a vyberu ty zdravější potraviny s kterými budu pracovat.Usmívající se
V celém článku přikládám jeden obrázek z počítače, můžete si ho uložit/vytisknout, je to hodně zestručněné, je tam tedy to základní.

Kolik kilokalorií denně potřebuje vaše tělo?

4. března 2012 v 12:00 | simonka |  FoodandTraining
Ještě než projekt odstartuje mám pro vás zajímavou informaci. Pro někoho možná pomůcku.Usmívající se Aby jste se trošku vyznali v těch všech kilojoulech, kilokaloriích a nemuseli jste se pořád kontrolovat, kolik jich vlastně sníte, našla jsem pro vás na internetu stránku, ze které budu čerpat různé informace.

Dnes vám ukáži, jak si spočítat, kolik kalorií denně vaše tělo spotřebuje, vůči vaší váze (resp.mělo by spotřeovat, aby bylo spokojené).
Je to jednoduché.
Vezmete si vaši váhu a vynásobíte jí číslem 26,3. Výsledek je počet kilokalorií, které vaše tělo za den je schopné strávit aniž by jste přibrali.
Tak si můžete hlídat svou váhu, nastavit si sami kolik kilokalorií denně si dovolíte, aj.Usmívající se
Je samozřejmě doporučená mez min. 1200kcal u žen. (u mužů 1400kcal).

Doporučuji každému si to vypočítat, podle mého názoru je dobré to znát a mnohé to ulehčí při hubnutí - přeci jenom je toho dost, na co stale myslet zpočátku.

Dnes večer zde objevíte jídelníček na pondělí - dobrou chuť předem!


3.3. ááárgh - 4.3 ?

4. března 2012 v 9:45 | simonka |  diary
Ahoj,

dnes spojím dva dny do jednohoPřekvapený .. deníku! Normálně bych asi napsala jiný, duchaplnější článek (a asi ne tak brzo), ale necítím se v pohodě/normálně, tak proto píšu jen deník. Potřebuji se vypsat.
Včera celkem fajn den. Pohodička, válendo, filmy, večer jsem měla jít do práce, ale P. mi napsala, že je to bída, ať sitedy užívám volna, že mi napíše, když bude frmol. Nějak jsem s tím už nepočítala, znám to. Smějící se A tak jsem zavolala své BFF, že s nimi půjdu do Planetu (klub). Šly jsme pěšky, pozor! Docela zima. Holky si koupily rum, já nic. Nějak nemám chuť pít. V planetu jsem si dala lambrusco - zasloužené, už mi z nich šla hlava kolem, jak byly veselý. Smějící se Nic moc párty teda. Za 130 kaček. Kamarádka odjela brzo domů, nevolnost - znáte to.Smějící se A já chtěla do Český a do Jámy (kluby).

Nejdřív jsem si daly párek v rohlíku - to jsme se zhádaly, že řekla, že chce se kečupem, ale s hořčicí. I ta paní tvrdila, že to řekla, ale né ona si prostě mlela svou - tak nemá pít, pamatovala by si to! Achjo, to se potom urovnalo.
Když jsme přijely do Český, byl tam nějaký koncert (o tom jsme věděly, šlo nám o vstupné, aby jsme neplatily, což jsme neplatilySmějící se), ale byl otřesný, tak jsme šly. Potom jsem už ale neměla nikam chuť jít. Jak nepiju, tak jsem unavená, přešlá, no znáte to. No ohromná hádka - dobře, já uznám svoji chybu, ale to, co tam předvedla, si líbit nenechám.
Mrzí mě to. Známe se 13 let, BFF jsme taky dost dlouho. No nevím, jsem fakt zklamaná.
Nevím, co dělat.
Ale potřebovala jsem se vypsat.zatím ahoj, dnes se určitě ještě ozvu, nebojte
vaše simonka

DRDOLY, ÚČESY

3. března 2012 v 13:44 | simonka |  ostatni
!!! Potřebuji radu!!!

Prosím, pokud někdo znáte blog, channel na youtube, .. cokoliv, kde jsou tutorialy na účesy, drdoly.. napište mi ho hned do komentářů, děkuji.

Našla jsem nějaký blog s pěkným drdolem v fashion, ale nemůžu si vzpomenou, vše co víte, prosím, napište!