1.tetování

19. června 2012 v 9:46 | simonka |  tipy
Je to tady. Delší dobu slibovaný článek o 1.tetování. Jelikož ráda vyprávím, tak se z toho pokusím vytvořit něco na způsob vyprávění, snad to bude podané zábavnější formou.Usmívající se Doufám, že si článek vychutnáte, měl by to být jeden z těch kvalitnějších, jelikož sedím v práci a momentálně není "do čeho píchnout"Smějící se, tak mám, prozatím, dost času na promyšlení a rozvržení veškerých částí.


Připravit, pozor, teď.. vypravování začíná.
Dne 15.února 2012 to vypuklo. Byla to středa. Seminářová středa. Pro nás to byl ale den D. Den, na který jsem se těšila již od září a teď bych nejraději vrátila čas. Strach. Bude to bolet či nikoliv? Okolo osmé hodiny ranní nasedáme do autobusu a vyjíždíme směr Kolín. BFF se mi směje, jak jsem vystrašená. Pořád dokola se vyptávám, zda to bolí. Tvrdí, že ne. Nevěřím. Ještě před devátou jsme v Kolíně. Sakra. Vyhhledáme park nedaleko polikliniky, kam máme namířeno. Zapalujeme si poslední cigaretu. Na nervy, jak jinak. Klepu se jak ratlík, kontroluju hodiny minutu co minutu. Už se to blíží. Jakmile odbije 10, jdem na řadu. Zašlápnu "cigáro" do země a jdeme do čekárny. Napětí stoupá. Už se nebojím jen já, nýbrž i kamarádka. Sakra. Krátce po desáté dorazí hodný pán, náš tatér mimochodem, a pustí nás dovnitř. Ukazujeme mu svá přání. Během pár minut, kdy si naše veledíla překresluje, se dohadujeme, kdo půjde první. Jsem to já, no jo. Sedám si na židli, zády k tatérovi. Slyším všelijaké šramocení. Pořád otáčím hlavu. Nervozita. A najednou spatřím jehlu! To bzučení... Chci vstát a vzdát to - nejde to. Nemůžu se hnout........ A je to tam - první setkání jehličky s mým tělem! Páni, nic necítím, nic mě nebolí. Paráda, jupijé. Juj, teď to zabrnělo. Pohodička....


Tetuje mě asi 40 minut, po 20 minutách už se nudím. Sleduji dva gothic obrazy. Znám je už nazpaměť.. Přemýšlím, co tam tak dlouho dělá? Jeden nápis.. jeden nápis, to netrvá tak dlouho, né? říkám si. Ale držím. Ani se nehnu. Cukají mi koutky, potřebuji se smát. Nevím proč..
"Tak je to hotové," povídá tatér. Nastavuje mi zrcadlo a já zírám s otevřenou pusou. Páni - paráááda! Jsem šťastná. Jsem hrdinka. Chci další! ..prolétne mi hlavou. Poděkuji tatérovi snad tisíckrát a jdu si sednout - opatrně, samozřejmě....

Je to hodně zkrácené a vytržené z kontextu. Nebudu zde popisovat, jak tetoval mou BFF, to už je jiná kapitola. Víte jak..
Takže se přesunu rovnou ke shrnutí:
-bezbolestné: Všechny mé scény, strachy, apod.. byly naprosto zbytečné. Nechala jsem se tetovat, jak vidíte, na lopatku a vůbec to nebolelo. Občas to bylo i příjemné! Takže, kdo chcete tetovačku a bude vaše první (a ten strach tam hraje také nějakou tu roli..), tak se vůbec nebojte - nic to není! Když jsem to zvládla já, zvládne to každý.
-cena: Je to cenově dostupné. Já jsem za to své dala 800,-. Záleží na tom, u jakého jste tatéra, samozřejmě. Někdo to má dost levné, někdo dražší. Záleží ale také na kvalitě. Já byla u tatéra, kterého si všichni vychvalují. Takže určitě se před prvním tetováním poraďte s někým, kdo nějaké už má a koho by vám doporučil (čím více zdrojů, tím líp). Nechcete přece, aby vám tetování vybledlo či se nějak poničilo..
-délka trvání: Záleží na tom, co si chcete nechat vytetovat. Já jsem chtěla nápis, je do 10 cm a trvalo to 40 minut. Přesně. Opět záleží na tatérovi, každý tetuje různě, že. Moje BFF si nechávala vytetovat různé ornamenty na nohu a trvalo jí to jen o 5 minut déle než mě. A měla to větší! Takže je to podle mě fakt různé..Jinak nevím, co víc bych k tomu řekla. Tohle je podle mě to základní - pokud budete mít nějaký dotaz, napište.


Děkuji, mějte se krásně
simonka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | 24. července 2014 v 18:05 | Reagovat

Co máš napsané na té lopatce? Já se pujdu taky nechat tetovat a strašně se bojím ikdyž mi kamarádi říkají že to vůbec skoro nebolí a že mě tam budou držet za ruku :-)

2 Veronika Veronika | 4. října 2014 v 19:30 | Reagovat

Ahoj já bych se taky chtěla nechat tetovat,chtěla bych to tetování buď na lopatku nebo rameno a chtěla bych se tě zeptat kde to bolí podle tebe méně?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama