tematydne

Normálnost

4. června 2012 v 16:20 | simonka
Klasika. Stereotyp. Běžnost. Další možná slova, která smí, dle mého názoru, slovo normálnost nahradit a význam zůstane stejný. Nebo dost podobný. synonyma

Každý máme něco, co je pro nás běžné, normální. Ať už se jedná o nějaký zlozvyk/rituál, který musíme bezpodmíněčně provést (nechci se nijak přiklánět k obsesi, to ne) nebo nám připadají různé situace normální, ačkoliv druhým ne. Vidí v tom problém/zátěž?!
Každý trpěl v dětství hrozným zlozvykem, a sice okusováním nehtů. A netvrďte mi, že ne! Nač čekat na maminku než přijde s manikúrou, když si ji můžeme provést pomocí svých zoubků rychleji. Myšlenka všech dětí. Klasika, každé dítě s prstem v puse a následné plivání nehtů pryč. Bylo to normální.
Puberťáci a jejich nepravidelná školní docházka, první seznámení s cigaretou a alkoholem. "Cítím se drsně," odpoví mnoha z nich na otázku, proč to dělá. V pubertě si neuvědomujeme následky svého počínání. Většinou. Bohužel. Myslíme si, že opít se do němoty, víkend co víkend, je normální v našem věku. Klasika prostě. "Vezmi flašku tequily, jointa a jedeme se sjet!" Je tohle normální?!
A bude hůř. Píši o mé věkové kategorii, ale co bude za pár let? Už teď, když jdu do hospody, potkám tam spousty 14tiletých dětí s pívem a cígem v ruce. Na jednu stranu smi to přijde směšné, ale zároveň se mi chce brečet. Jo, je to smutné. Ale jak jsem již řekla, bude hůř.
Když zavzpomínám na své období pobytu na základní škole, vybavím si svůj první večer, kdy jsem požila alkohol. Bylo to v 9 třídě, skoro na jejím konci. Poprvé jsem navštívila diskotéku v prváku. A TEĎ? Přijdu na diskotéku, rozhlédnuv ši se a kolem dokola spousty 14, 15letých dětí, potácejících se ze strany na stranu. A to ani nemluvím o velmi zajímavých statusech na facebooku, u kterých se mnohdy opravdu bavím. (týkají se alkoholu a jiných zlostí) Jasně, ani já jsem nebyla svatoušek, ale tohle je moc. Mají vůbec ponětí, jak neskutečně moc si ničí tělo tak brzy? A to nejhorší - evidentně je to pro dnešní mládež tradice, běžnost. Zkrátka NORMÁLNÍ. Jo, je to smutné.

(jen názor, veškeré komentáře jsou vítány)

Co by se stalo, kdyby lidé najednou neměli přístup k internetu

19. února 2012 v 18:03 | simonka
Často si pokládám všelijaké otázky. Co bychom dělali bez mobilních telefonů? Bez internetu/wifi, apod...? Vím, že odpověď je jednoduchá, no spíš zdá se jednoduchá. Pojďme se, prosím, tedy zabírat chviličku otázkou: "Co by se stalo, kdyby lidé najednou neměli přístup k internetu?"

Internet v 21. století takřka ovládá svět. 90% (troufala bych si napsat i víc, 99%) lidí tzv."surfuje na netu" denně. Ať už shání informace do práce, školy, či jen tak sjíždí aktuální informace o sportu, počasí, a podobně, zkrátka je připojen online. Ale co kdyby najednou internet padl? Byl by to pro společnost šok? Nebo úleva?
Obojí. Představte si: sedíte u počítače, čtete zajímavý článek a najednou, zčistajasna, vidíte jen černou obrazovku, v lepším případě, základní plochu svého počítače. Internet explorer nelze načíst. Mozilla firefox nelze načíst. A tak dál, a tak dál... Co teď? Popadnete telefon a voláte prvnímu kamarádovi, zda má stejný problém. A máte konta! Postupně se tato zpráva rozšíří dál, až do médií. Posléze se nad tím zamyslíte a řeknete si, že je vlastně spoustu jiných způsobů jak zjistit důležité informace a zbytek toho, co jste na internetu "dělali" je vlastně fraška. Noviny, televize, rádio,... Aha, to mě nenapadlo!, věta spousty z vás. (Musím ale podotknout, že mnozí televizi sledují a noviny občas přečtou. Tak abych někomu nekřivdila. Ale, ruku na srdce, kolik z vás poslouchá rádio v dnešní době? A nemyslím Evropu 2 aj. na internetu :D)
S ustupujícím šokem přichází úleva. Není internet=více volného času. Často čteme, v novinách, magazínech nebo právě na tom internetu:D, o problému s velkým titulkem "ZÁVISLOST NA INTERNETU" a teď s tím máme šanci skoncovat. Máme více času. Voláme vzdáleným příbuzným, které jsme dlouho neviděli, podnikáme výlety, které jsme léta plánovali, ale nebyl na ně ČAS, aj.
I bez internetu máme šanci na úspěch, jak v kariéře, tak ve škole. I bez internetu se dá žít - a kolikrát právě i lépe.

Tímto článkem nechci říct, že internet je nějaká "hrozně špatná droga", to vůbec ne. Právě pro ty informace je dobré sem tam na internetu si zasurfovat, ale chtěla jsem tím říct, že pro dnešní společnost je brouzdání po internetu činností na denním pořádku, bohužel.
 
 

Reklama